«موفقیت عکاسان مشهدی در دومین نمایشگاه بین المللی کشور رومانی»
تاریخ ارسال:    1396/9/8
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی
                              
آثار ۹ عکاس مشهدی مورد پذیرش هیئت داوری دومین نمایشگاه بین المللی چامپینای کشور رومانی قرار گرفت ، در میان آثار راه یافته به نمایشگاه تعداد ۱۸ عکس از ۹ عکاس مشهدی( رسا قوام شهیدی ۳ اثر، قدیر وقاری ۳ اثر   ، ابراهیم بهرامی ۳ اثر(و کسب ICS Certificate of Honorable Mention) ندا صیامی ۲ اثر،  معین صالحی  ۲ اثر ، مهدی پور عبادی ۲ اثر، مژگان کنعانی یک اثر ، معین کاظمی یک  اثر و المیرا عمو رستمی  نیز با یک اثر) از میان ۷۱۵۷ عکس رسیده از ۶۲ کشور جهان به دبیرخانه مسابقه،  انتخاب و به نمایشگاه راه یافتند، و عکسی با عنوان« دو نسل» از ابراهیم بهرامی موفق به در یافت لوح افتخار انجمن اتحاد تصویر (ICS) گردید . این عکسها در ۵ بخش، عکس های سیا و سفید ، عکس های رنگی ،عکس های سفری،طبیعت و  عکاسی خبری  انتخاب و به نمایش در می آید .
این نمایشگاه توسط انجمن عکاسی چامپینا و با حمایت اتحادیه عکاسی جهانی( GPU) ‌انجمن عکاسی آمریکا(PSA) و انجمن اتحاد تصویر (ICS) سازماندهی و برگزار میشود .عکس های برگزیده در سایت این نمایشکاه به آدرس زیر قابل دیدن می باشد. 
http://www.campinaexhibitions.net/ciep/
تعداد بازدید:    9
<<نقد کتاب تاریخ تطبیقی عکاسی ایران وجهان >>
تاریخ ارسال:    1392/5/25
موضوع:    مقالات عكاسي
 مطلب پیش رو نقد کتاب تاریخ تطبیقی ایران و جهان نوشته شهریار خوانساری است که به کوشش دوست عزیز آقای شرمین نصیری تهیه شده ضمن تشکر از ایشان از خوانندگان عزیز خواهشمندم با نظرات خود در بهتر شدن مطالب یاریمان دهید.

بدیهی است این مطالب و نظرات صرفا دیدگاه نگارنده   می باشد .

 
                                    
 
 
  
  
 نام کتاب : تاریخ تطبیقی عکاسی ایران و جهان
 پدید آورنده : شهریار خوانساری

موضوع : تاریخ عکاسی ایران ، جهان و جنگ

ناشر : نشر علم

چاپ اول : 1385

ویراستار : ...._ ؟  

پیشازنگاشتن وبرشمردن نکات منفی اینکتاب،باید ازدوست گرامیجناب آقایشهریارخوانساریسپاسگزاری کرد که باوجودکتابهایریزودرشت وبیشماردرحیطهیعکاسیدرزمینههایعکس،تاریخ،فلسفه،نقد،فنشناسی،زیباییشناسیو گامیمهمدرجهت واکاوی زوایای تاریک تاریخ عکاسی ومباحث مهم ومکتوم برداشته است. اماایکاشاینکتابرازودترازاینهامی خواندم!!!

این کتاب انصافن مطالب تکمیلی بسیار خوبی برای عکاسان آگاه در این زمینه دارد و شامل سه بخش است که بخش نخست دارای دو فصل، بخش دوم شش فصل و بخش سوم چهار فصل دارند.

اما ایرادات بسیاری در این جلد (چاپ نخست) دیده میشود. حتا در شناسنامه ی کتاب نامی از ویراستار به چشم نمیخورد! این کتاب به دلیل نقصهای آشکاری که دارد بیشتر شبیه یک پایان نامه ی عجولانه ی دانشجوییست که فرض بر اینست که حتی از امکانات کمی هم برای تایپ یا حروفچینی کتاب برخوردار بوده است.

نکته ی دیگر اینکه عکس هایی که در پایان هر فصل آمده، با وجود اینکه در اینترنت هم با کیفیت بالا موجود بوده و هست از کیفیت بسیار نازل برخوردار بوده که به نظرم چیزی جز بی مسئولیتی، بی مبالاتی و از سر باز کردن موضوع نیست؛ چرا که  98درصد آنها شبیه فیلم لیت یا چاپ کنتاکت بسیار پرکنتراست (سیاه و سفید مطلق) هستند. به عقیده ی بنده این کتاب در کنار بار علمی بسیار خوبی که دارد خیلی از موارد را فدا کرده که کیفیت تصاویر و اشکالات فراوان املایی، تاریخی و نحوه ی درج پاورقی از آن جمله اند که نمونه های آنرا اسکن کرده و پیرو هر مطلب مقابل دید شما، مخاطب گرامی قرار میدهم.

نکته مهم اینکه آیا براستی هیچ نظارتیجز برای ممیزی کردنصورت میگیرد یا نه ؟

 

تعداد بازدید:    660
rojan فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی عکس «رژان»
تاریخ ارسال:    1392/2/29
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی
 
جشنواره بین‌المللی عکس «رژان» حرکتی است مستقل که با رویکرد تبدیل مفاهیم ذهنی به قاب تصویر، آغاز شده است.
در این جشنواره هر سال یک موضوع که مصداق عینی به ظاهر شفافی ندارد و از نظرگاه‌های گوناگونی می‌توان به آن نگریست به رقابت گذاشته می‌شود و عکاسان می‌توانند براساس خلاقیت‌های فردی‌شان، در هر ژانر و گونه‌ای این موضوع را به قاب تصویر برند.
 
تعداد بازدید:    327
عکاس سرشناس ایرانی درگذشت.
تاریخ ارسال:    1392/2/20
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی
 

صادق تیرافکن عکاس سرشناس ایرانی درگذشت.

تیرافکن که چندین سال بود از تومور مغزی رنج می‌برد و از چندماه گذشته در کانادا تحت درمان قرار گرفته بود با شدت گرفتن بیماری‌اش جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.

تعداد بازدید:    136
همانطور گربه ، همانطور کودک
تاریخ ارسال:    1392/2/18
موضوع:    مقالات عكاسي
 همانطور گربه ، همانطور کودک نام مجموعه عکسی است که عکاس روسی ، اندی پروخ از دختر کوچک و گربه اش عکاسی کرده است.بر گردان متن این مقاله از آلمانی به فارسی ثمره تلاش دوست عزیزم آقای شرمین نصیری است که لازم میدانم از این که لطف کرده این مطلب را از طریق سایت عکس وبیشتر از عکس منتشر کردندو در اختیار علاقمندان گذاشتند قدر دانی کنم . عکس ها و متن این مطلب را در ادامه ببینید.  
 شرمین نصیری 

عکاس روسی ، اندی پروخ از دختر کوچک و گربه اش عکاسی کرده است. این عکس ها تمرین های دو نفری را که شامل : صحنه پردازی استادانه - در هنگام رسم، مرور کتاب ها و بالا رفتن است ، نشان می دهد. 
تعداد بازدید:    308
نگاه ها می خوانند به تماشای درون (نمایشگاه عکس پرتره های محیطی اجتماعی )
تاریخ ارسال:    1392/2/17
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی
نگاه ها می خوانند به تماشای درون و خطوط چهره ها از روزگاران می گویند دعوتید به سفری در عمق
 
 
 نمایشگاه عکس پرتره های محیطی اجتماعی  گروه عکاسان نگاه نو20تا 25 اردیبهشت مشهد  سه راه ادبیات جهاد دانشگاهی (مجتمع دکتر شریعتی ) افتتاحیه ساعت 17 با حضور 26 عکاس که عبارتند از :
تعداد بازدید:    431
نمایشگاه عکس راویان هنر
تاریخ ارسال:    1392/2/14
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی
 
نمایشگاهی با عنوان " راویان هنر " متشکل از آثار مطرح شده در رقابت های بین المللی متعلق به عکاسان حوزه هنری استان خراسان رضوی در سینما هویزه مشهد در حال برگزاری است.

تعداد بازدید:    134
عکاس زن ایرانی در میان برگزیدگان مستر کلاس ورد پرس فتوی 2313
تاریخ ارسال:    1392/2/8
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی
بنیاد ورلدپرس فوتو اسامی ۱۲ عکاس جوان برگزیده برای بیستمین دوره مستر کلاس سالیانه این بنیاد را اعلام کرد و نام فاطمه بهبودی از ایران نیز در میان برگزیدگان دیده می شود.
 
 
تعداد بازدید:    143
ششمین نمایشگاه سالانه انجمن عکاسان خانه تئاتر
تاریخ ارسال:    1392/2/7
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی

ششمین نمایشگاه سالانه  انجمن عکاسان خانه تئاتر، عصر روز شنبه هفتم اردیبهشت همزمان با هفته گرامیداشت روز جهانی تئاتر در خانه هنرمندان افتتاح می شود. به گزارش پایگاه عکاسی زوم نیوز ، 

تعداد بازدید:    131
عکسهای موبایلی "پروژه ۲۴ساعت" در پردیس ملت
تاریخ ارسال:    1392/2/7
موضوع:    اخبار و مطالب عکاسی
 نمایشگاهی از پروژه بین‌المللی ۲۴ ساعت با  نمایش ۲۴ قطعه عکس  موضوع پروژه امسال ”شهر“ بود و عکاسان باید در طی یک روز کامل گردش در شهر در هر ساعت بهترین عکس خود با موضوع شهر  را روی شبکه قرار می‌دادند. 
تعداد بازدید:    154